בלוג

איך לשמור על שיער בריא?

השיער מהווה כאלמנט בולט ובעל השפעה רבה על ההופעה החיצונית שלנו. כך יוצא, ששיער חיוני, בריא ומטופח, יכול לתרום תרומה גדולה לנראות הכללית שלנו וגם לתחושת הביטחון העצמי.
יחד עם זאת, בכדי ליהנות משיער בריא וחיוני, קיימת חשיבות גבוהה לנקוט בפעולות שונות אשר ייעודן טיפוח השיער ושמירה על בריאותו.

מסכה קרטין ללא שטיפה 10 יתרונות במוצר אחד לרכישה מהירה לחצו כאן

מה חשוב לדעת על השיער?


מחזור החיים של כל שיערה מתבסס על 3 שלבים:
שלב האנאגן – זהו שלב של צמיחת השיערה, השיערה מצויה במצב כזה למשך תקופה ארוכה, של בין שנתיים עד 6 שנים.
שלב הקאטאגן – מדובר בשלב הנסיגה של השערה, במהלך שלב זה, השערה למעשה, מפסיקה לצמוח.
שלב הטלוגן – בשלב זה, השערה כבר הגיעה לאורכה המקסימאלי והיא נשארת במקומה, אך ישנה שערה אשר צומחת מתחתיה ולמעשה דוחקת אותה החוצה – בסופו של שלב זה, אשר אורך לרוב כ-3 חודשים, השערה תנשור ובמקומה תופיע השערה חדשה.
כך יוצא, שבכל יום אדם מאבד בממוצע בין 50 ל-100 שערות, אך ישנם אנשים אשר מאבדים כמויות הגדולות מכך.

 

לרכישת שמפו ללא מלחים לחצו כאן

איך ניתן לשמור על שיער בריא?


עכשיו, נשאלת השאלה, איך ניתן לשמור על בריאות השיער, אשר כאמור, עובר לא מעט תהליכים.
הפעולה הראשונה בה ניתן לנקוט לצורך המטרה, היא הקפדה על תזונה מגוונת ומאוזנת – כאשר, מומלץ אף לערוך בדיקות דם תקופתיות ובמידה והן יעידו על מחסור במינרל מסוים, ניתן יהיה להשלים אותו באמצעות תוסף ייעודי.
מעבר לכך, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים המיועדים עבור טיפוח השיער אשר מבוססים בעיקר על רכיבים טבעיים ונחשבים כאיכותיים  כמו: שמפו טבעי, אמפולות לנשירת שיער, מסכה איכותית לשיער ועוד..
בהליך בחירת מוצרי טיפוח שיער, ההמלצה היא לשים דגש משמעותי על הרכיבים ולבדוק שאותו מוצר מכיל כמה שיותר תוספים חשובים וחיוניים לשיער כמו: וויטמינים, מינרלים, קולגן, אבץ, ברזל ותוספים אחרים. 

הקפדה על סירוק נכון


בכדי לשמור על שיער בריא, ההמלצה היא להסתרק כמה שפחות – מכיוון שסירוק מהווה כפעולה אשר עלולה לגרום להיחלשותה של השערה.
יחד עם זאת רוב האנשים ובעיקר הנשים, לא יכולים להימנע בצורה מוחלטת מסירוק ולכן, ההמלצה היא להסתרק פעם אחת ביום בלבד, ולעשות זאת לאחר החפיפה, כאשר, השיער לח או יבש. 

לסיכום, הקפדה על טיפוח השיער, שימוש במוצרים איכותיים, העשירים במינרלים וויטמינים, דאגה לשמור על תזונה נכונה ולהקפיד על סירוק נכון, יהוו כדרך הנכונה לשמירה על שיער בריא וחיוני, וזאת, לאורך זמן.