בלוג

איך מטפלים בשיער שומני?

מהו שיער שומני? התשובה לשאלה הזאת, יכולה לסייע לכל אחד ואחת להבין אם גם הם מתמודדים עם אותה הבעיה. ובכן, שיער שומני הוא מצב אשר נובע למעשה מהקרקפת ושיער זה מהווה למעשה כתוצר של קרקפת שומנית. כידוע, על הקרקפת ישנו שומן טבעי אשר אמור להגן עליה, יחד עם זאת, מדובר בכמות גדולה של שומן שאם לא ממתנים אותה היא עלולה לפגוע במראה השיער ובבריאותו. החדשות הטובות הן שיש לא מעט אמצעים אשר בכוחם לטפל בתופעה זו ולכן, בשלב הראשון, חשוב להכיר את הפעולות והמוצרים אשר נחשבים ליעילים.

מה גורם לשיער להיות שומני?


ישנם 2 גורמים עיקריים לשיער שומני הראשון הוא הרגלי טיפוח לא נכונים והשני הוא בעיות שונות בקרקפת – לדוגמא, ייצור מוגבר של סבום שהינו השומן המיוצר בקרקפת – מצב זה יכול להוות כתוצר של תורשה, מצב הורמונאלי, אורח חיים, מזג אוויר ועוד.. .
ישנם מקרים בהם גם נטילה של תרופות מסוגים מסוימים יכולה לגרום למצב של שומניות בשיער.

חפיפת שיער בתדירות גבוהה יותר


ככלל, ההמלצה עבור בעלי שיער שומני תהיה לחפוף את השיער בתדירות גבוהה יותר. גם לצורת החפיפה יכולה להיות השפעה, כאשר ההמלצה היא להתמקד באזור של הקרקפת ולעסות אותה בצורה טובה, מה שייבש במעט את השומן. מעבר לכך, גם לבחירת אותו שמפו בו נעשה שימוש יכולה להיות השפעה – כאשר, ישנם לא מעט מוצרי שמפו הנחשבים כמותאמים לבעלי שיער שומני. יש לבדוק שמדובר בשמפו איכותי מבית מותג בעל שם בתחום. 

שמפו טיפולי ללא מלחים לשיער יבש ולאחר החלקה לרכישה מהירה

הקפדה על סירוק השיער בצורה נכונה


יש להקפיד על סירוק השיער, כאשר יש לבחור במברשת אשר עשויה מסיבים טבעיים. בהליך הסירוק למעשה מתבצע פיזור של השמן בצורה אחידה על פני כל השיער – מצב אשר ימנע הצטברות שומן באזור מסוים בקרקפת. 

שימוש במסכה לטיפול השיער


מסכה לשיער יכולה להיות גם היא יעילה למצב של שיער שומני – כאשר, גם במקרה הזה קיימת חשיבות גבוהה לבחור את אותה מסכה לשיער בקפידה, לשים דגש על המרכיבים שלה ולוודא שהיא אכן מותאמת לשיער שומני. כאן חשוב לציין שחשוב ליישם את הוראות היצרן על גבי המסכה – ברוב המקרים ההמלצה תהיה להשתמש במסכה רק אחת לשבוע. 

מצב של שיער שומני יכול להיות מצב לא אסטטי ולא בריא אבל, החדשות הטובות שיש לא מעט דרכים ושיטות באמצעותן ניתן "להילחם" בתופעה ולשוב וליהנות משיער בריא וחיוני.

 

מסכה טיפולית לשיער מולקולר לרכישה מהירה