בלוג

האם ניתן לנטרל החלקת שיער?

מאז נכנסה ההחלקה לסדר היום שלנו, יותר ויותר נשים וגברים מצליחים להגשים את חלומם ולהפוך את השיער המטולטל המקורזל וזה שלא מסתדר כיאה בבקרים לשיער חלק גולש וכזה שלא מצריך הכנות מיוחדות ו/או סידור מורכב בכל יציאה מהבית. אחת הסוגיות אל מולן מתמודדים רבים שביצעו החלקת שיער היא לשאול כדאי נכון לשמור על תוצאות ההחלקה לאורך זמן לרבות היכולת לשמר את מראה השערה כך שתיראה טבעית ובעלת חיות ולא שרופה ועייפה.

בניגוד לנאמר מעלה, יש דווקא את מי שמבקשת לשנות את מראה השיער ולהחזיק אותו למקורו דהיינו היא עברה החלקות רבות ומגוונות וכעט היא מעוניינת להשוות לשיער את המראה הטבעי דהיינו לחזור לתלתלים ועל כן נשאלת השאלה האם ניתן לנטרל החלקת שיער. 

החלקת שיער וטיפוחו 

הדבר הראשון שכדאי להבין הוא כי החלקת שיער דורשת שימוש בחומרים ייעודיים דהיינו חומרים ללא מלחים וכאלו שעשירים בקרטין. אין ספק כי אם תבחרו להשתמש בשמפו הרגיל ותוותרו על שמפו ללא מלחים, ההחלקה שעשיתם לא תחזיק מעמד ותאלצו להתמודד עם התרופפות התוצאות הראשוניות מהן יצאתם מהמספרה. מעבר לשמפו ללא מלחים, ישנם גם חומרים נוספים ללא מלחים ובין היתר מסיכות לשיער, סרום, מרכך ובכלל, כל חומר שהייתם רגילים להשתמש בו לפני ההחלקה, יוחלף בחומר ייעודי שאינו כולל מלחים. 

לעיתים נדרש מכן לייבש את השיער באמצעות פן או כל מכשיר אחר (סטרייטנר ועוד), אזי נכון להשתמש בחומרים ייעודיים ששומרים על השערה בעת ייבוש השיער וגם כאן, על מנת שלא לנטרל את החלקת השיער, יש להשתמש בחומרים שנועדו לשיער שעבר החלקה אלא אם אתן מהנשים שמבקשות להחזיר לעצמן את השער הטבעי. 

האם כל ההחלקות עובדות אותו הדבר ?

היריעה קצרה מלהעניק הסברים אודות החלקות ועל כן נסכם את האמור במשפט אחד, ישנן החלקות איכותיות יותר ואיכותיות הרבה פחות ועל כן חשוב לבצע את ההחלקה שמתאימה לכם ולתוצאות הרצויות על ידכם אך בכל מקרה שלא יהיה, שמעו להנחיות הספר והשתמשו בחומרים ייעודיים אשר יאפשרו לכם לשמור על התוצאה ולהשוות לשיער את המראה הטבעי והחלק. שימו לב כי גם פה תהיה לכם התלבטות משום שהחומרים הם רבים ומגוונים שלא נדבר על החברות המייצרות אותן ועל כן חשוב להתמקד ולדעת מבעוד מועד מה אתם מחפשים כמו גם מה התקציב שיש ברשותכם להשקיע בחומרים הנדרשים על ידכם.