בלוג

האם פן מזיק לשערה?

אין ויכוח עם העובדה כי פן יכול להיטיב את מראה השיער ולגרום גם לתחושה יותר טובה – וזאת הסיבה בגינה כל כך הרבה נשים עושות פן על בסיס קבוע, כחלק משגרת טיפוח השיער שלהן.
יחד עם זאת, גם אי אפשר להתכחש לעובדה כי פן עלול לגרום לנזקים מסוימים לשערה.

מהם הנזקים להם גורם הפן?


ראשית כל, לפני שמגיעים לנזקים, צריך להבין את הפעולות הנעשות כאשר עושים פן והן: לקיחת קווצת שיער וגלגולה על מברשת עגולה. מצמידים מייבש שיער למברשת ומושכים אותה כלפי חוץ – כך שברגע שאותה קווצת שיער משתחרר היא תהיה חלקה. פעולות אלו עלולות לגרום לנזקים הבאים: מכיוון שמשיכה של קווצת השיער הינה חזקה, היא עלולה לגרום להיחלשות השערות. במידה ומדובר במייבש שיער עוצמתי, הוא עלול לגרום לכיווץ של מעטפת השערה, מה שיבוא לידי ביטוי בפיצולים ובשברים בשיער. במידה והפן נעשה במספרה אשר לא מקפידים בה על סטריליזציה, הנזק של הפן יכול לבוא לידי ביטוי גם בתופעות כמו פטרת וזיהומים שונים בקרקפת.  

מייבש שיער B12 4700 מקצועי ומקורי לרכישה מהירה לחצו כאן

מה אפשר לעשות בכדי לצמצם את הנזקים?


מכיוון שגם לאחר המודעות לנזק, רוב הנשים אשר נוהגות לעשות פן ימשיכו בהרגל שלהן, חשוב לדעת מה ניתן לעשות על מנת לצמצם את אותם הנזקים. ראשית כל, כדאי לצמצם ככל הניתן את תדירות השימוש במכשיר לייבוש השיער. שנית כל, מי שעושה פן במספרה, ההמלצה תהיה לבחור במספרה מקצועית וקבועה, אשר שמה דגש על נושא של סטריליזציה. מי שעושה פן בבית, חשוב שתקפיד להפעיל את הפן על רמה נמוכה או בינונית (ככל שרמת החום גבוהה יותר, יש סיכוי גבוה יותר לגרימת נזק). מעבר לכך, כדאי להחזיק את הפן כמה שיותר רחוק מהשיער. חשוב להימנע מפעולת משיכה חזקה של קצוות השיער – מה שכאמור, עלול לגרום לתלישה של השיער. 

שיינינג קרם סיליקון מוצק מסדרת מולקולר לרכישה מהירה לחצו כאן

טיפוח שיער שעבר פן


חשוב לציין, כי גם הקפדה על תחזוקה שוטפת של שיער אשר עבר פן ושימוש יומיומי בתכשיר סרום לשיער, באיכות גבוהה, יכולה לתרום תרומה גדולה לשמירה על השיער ולצמצום של נזקים.
לפני שעושים פן, כדאי גם למרוח על השיער קרם משקם – מה שיכול להפחית במידה רבה את הסיכון לשבירת השערה. דגש על כל הפרמטרים הללו יצמצם במידה רבה את הסיכויים לנזקים אשר עלולים להיגרם על ידי פן ובצורה כזאת, יאפשר ליהנות מכל היתרונות של פן, מבלי חשיפה לחסרונות.