בלוג

האם קוקו מתוח מזיק לשורש השערה?

לא כולן מודעות לעובדה שישנן תסרוקות, אשר עלולות לפגוע בבריאות ובנראות השיער.
כך יכולים להיות מצבים, בהם מישהי מתרגלת לתסרוקת קבועה, על בסיס יומיומי ולמעשה, מסבה נזק משמעותי לשיער שלה.
כאמור, היכרות עם כל התסרוקות המזיקות ועם הנזקים להם הן גורמות, תהווה כצעד חשוב ומשמעותי, אשר יאפשר להימנע מהם ולשמור בצורה טובה יותר על השיער. 

קוקו מתוח

כן קראתן נכון, מחקר אשר בוצע בנושא, הגיע למסקנה כי קוקו אשר אסוף בחוזקה (ונקרא גם קרוידון), מהווה כתסרוקת המסוכנת ביותר.
זה אומנם נכון, שלתסרוקת זו יש כביכול גם יתרונות, התחזוקה הינה פשוטה ואין צורך לייבש או לסדר את השיער – הפעולה היחידה אותה נדרש לבצע, היא למתוח את השיער כלפי מעלה ולאסוף אותו.
יחד עם זאת, לתסרוקת זו יש גם חסרונות ולמעשה, היא גורמת לנזק לשיער, מזיקה לשורש השערה, גורמת לנשירה ואף עלולה להוביל להתקרחות.
החדשות הטובות הן, שברוב המקרים מדובר בנזקים הפיכים – אך חשוב להדגיש שקרו גם מספר מקרים קשים של נזקים בלתי הפיכים ולכן שימרו על איזון. 

כיצד ניתן לשקם את השיער?
אז אם גם לכן, נגרם נזק כתוצאה מקוקו מתוח או מסיבה אחרת, להלן מספר פעולות בהן תוכלו לנקוט על מנת לשקם את השיער:
ראשית כל, ההמלצה היא להימנע כמה שניתן מאיסוף השיער – ואם אתן חייבות לאסוף את השיער במסגרת העבודה לדוגמא, חשוב לעשות זאת בצורה משוחררת.
המלצה נוספת היא להפחית את השימוש בתכשירים המכילים חומרים כימיים – כדאי לשקול מעבר למרכך, שמפו ומסכת שיער, אשר מתבססים בעיקר על חומרים טבעיים.
מומלץ וכדאי להשתמש באותן אמפולות לנשירת שיער – כאשר, חשוב לבחור בתבונה את האמפולות, תוך דגש על מרכיביהן.
אם עסקנו כבר בשמפו, ההמלצה היא לחפוף את השיער בצורה איכותית, על מנת למנוע מצבים בהם יצטברו על הקרקפת שומן ולכלוך.
במקרים בהם הנשירה הינה מוגברת ומטרידה, חשוב מאוד לפנות לרופא עור, על מנת שזה יאבחן את המצב ויציע פתרונות אפקטיביים.

ידע הוא כוח
שוב חשוב להדגיש, במרבית המקרים, ניתן לשקם שיער אשר נפגע כתוצאה מתסרוקות לא בריאות. יחד יחד עם זאת, כמו בתחומים רבים אחרים, גם בתחום זה, ידע הינו שווה ערך לכוח וככל שיהיה לכם יותר ידע לגבי תסרוקות ופעולות אשר עלולות לפגוע בבריאות השיער שלכן, כך יתאפשר לכן להימנע מהן ולא להתמודד עם ההשלכות מלכתחילה.