בלוג

והתדירות המומלצת לחפיפת השיער היא…?

יש לא מעט וויכוחים על השאלה כמה פעמים בשבוע מומלץ לחפוף את השיער. יש נשים אשר טוענות שחובה לחפוף כל יום – מכיוון שהשיער צובר לכלוך מהאבק, הרדיקלים החופשיים ומיני הגורמים המזיקים אליהם הוא חשוף. מהצד השני, יש את הנשים אשר מסתפקות בלחפוף את השיער פעם בשבוע בלבד, מתוך מחשבה שהחומרים הכימיים המצויים בשמפו עלולים לפגוע בקרקפת ובמראה ובחיוניות השיער. ויש כמובן, את "נשות האמצע" אשר חופפות את השיער בין פעמיים לשלוש בשבוע, מתוך חשיבה שככה הן גם ישמרו על שיער נקי וגם לא יחשפו אתו לנזק.
אז כמובן, שנשאלת השאלה איזו דרך הכי נכונה וצודקת ולכן,  ננסה לענות על שאלת השאלות: מהי התדירות המומלצת לחפיפת שיער?

כל שיער והתדירות שלו


כל אישה היא מיוחדת במינה וכך גם השיער שלה. כך לדוגמא, אישה עם קרקפת שהיא שומנית במיוחד יכולה לחפוף כמעט בכל יום – על מנת להוריד את שכבת השומן העודפת ולהביא את השיער למצב בריא.
לעומת זאת, ההמלצה עבור אישה אם שיער יבש ודק במיוחד, תהיה לחפוף לא יותר מפעמיים בשבוע – מכיוון, שחפיפה מסלקת שומן טבעי מהשיער ועלולה לייבש אותו – כך שאם הוא כבר יבש מלכתחילה, מדובר בפעולה, שבמידה והיא תתבצע בתדירות גבוהה, היא עלולה אף להרע את המצב. 

שגרה מפוארת לשיער: שמפו מסכה וסרום מולקולר לרכישה מהירה לחצו כאן

לא להחליף את סוגי השמפו בתדירות גבוהה מדי


חשוב להקפיד ולבחור שמפו בתבונה – לשים דגש על התאמה לסוג השיער ולמצבו, לבדוק מה הם הרכיבים שלו, מי המותג העומד מאחוריו וכל פרט אחר אשר יכול להעיד על טיבו ועל מידת התאמתו.
יחד עם זאת, לא מומלץ להחליף את השמפו בתדירות שהינה גבוהה מדי – מכיוון שפעולה שכזו, עלולה לגרום ליובש בשיער ולהופעת קשקשים.
כאן חשוב לציין, שאם ביצעת פעולה כימית בשיער, יש לבחור שמפו ייעודי אשר מתאים לשיער במצב שכזה. 

מסכת החלקה לשיער MOLECULAR לרכישה מהירה לחצו כאן

ומה לגבי שימוש במרכך?


כאמור, אחרת הפעולות הפחות חיוביות אותן השמפו מבצע, היא הסרת שומן טבעי מהקרקפת והשיער. מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה גם לא לוותר על השימוש במרכך – אשר מפצה במידה מסוימת על אותו אובדן שומן.
חשוב כמובן, לבחור את המרכך בקפידה ולוודא שבדומה לשמפו, גם הוא יתאים באופן פרטני לסוג השיער ולמצבו.
מעבר לכך, ההמלצה היא להשתמש בשמפו בנפרד ובמרכך בנפרד ולא במוצר אחד אשר כולל את שני התכשירים גם יחד.
פעם בשבוע, כדאי גם להשתמש במסכת הזנה לשיער..