בלוג

כל כמה זמן כדאי להסתרק?

כאשר מדובר בסירוק השיער, לכל אחד יש הרגלים שונים. יש אנשים אשר מסתרקים כל יום בבוקר – מבחינתם סירוק הוא חלק מהפעילויות הבוקר הקבועות עליהן ניתן למנות גם: צחצוח שיניים, התלבשות והתאפרות (לנשים). ויש כאלו אשר יש להם הרגלי סירוק מעט שונים – לדוגמא, בעלי שיער מקורזל או מתולתל מסתרקים במקרים רבים רק לאחר שהם חופפים את השיער ומשתמשים גם במרכך. אבל מה שלא כולם יודעים, שסירוק השיער אומנם יכול לתרום למראהו אך במידה ומסתרקים בצורה או בתדירות לא נכונה עלולים גם לגרום לא נזקים. אז להלן מדריך קצר בנושא סירוק, אשר יכול לתרום תרומה גדולה לנושא של טיפוח השיער:

מרכך למניעת שיער פגום מאגוז מקדמיה לרכישה מהירה לחצו כאן

שימוש במסרק הנכון


לפני שניכנס לתדירות הסירוק המומלצת, חשוב להיות מודעים גם לחשיבות הגבוהה של בחירת המסרק בו משתמשים לצורך המטרה. ההמלצה היא להקפיד על שימוש במסרקים רחבים, אשר עשויים מחומר גלם קשה. כדאי לוודא שהמסרק הנבחר מתאים באופן פרטני לסוג השיער. יש לקחת בחשבון, כי מסרק מתאים יותר לשימוש בשיער רטוב ואילו כאשר השיער הינו יבש ההמלצה היא דווקא להבריש את השיער באמצעות מברשת איכותית.

 

איך להסתרק נכון?

הדרך הטובה ביותר להסתרק היא לסרק בכל פעם חלק קטן מהשיער.  יש להקפיד ולסרק את השיער מלמטה למעלה – להתחיל את פעולת הסירוק מהקצוות בלבד ולאחר מכן לעבור לחלקים עליונים יותר של השיער – עד להגהה לשורשים.

מברשת לשיער לרכישה מהירה לחצו כאן

תדירות סירוק השיער


כפי שפתחנו ואמרנו, תדירות סירוק השיער יכולה להשתנות מאדם אחד לאחר – כאשר, יש גם אנשים אשר מסתרקים מספר פעמים ביום. ובכן, חשוב להיות מודעים לעובדה, כי כאשר מסרקים את השיער בתדירות גבוהה מדי, דבר זה עלול לגרום להיחלשותה של השיערה ובסופו של דבר גם לשבירתה.
לכן, ההמלצה היא לא לסרק את השיער בתדירות אשר עולה על פעמיים ביום.

 

הקפדה על ניקוי המסרק


חשוב מאוד להקפיד ולנקות את המסרק בכל פרק זמן קצר – מהסיבה הפשוטה, שבכל סירוק מצטברים על גביו שערות כמו גם לכלוכים שונים אשר מקורם בקרקפת – וברגע שלא מקפידים על הניקיון, אותם לכלוכים יכולים לפגוע בנראות השיער.

סירוק השיער מהווה חלק בלתי נפרד מנושא של טיפוח השיער וחשוב להקפיד ולהסתרק על מנת לשמור על בריאות ונראות השיער. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל התועלות של הסירוק חשוב לא להגזים בתדירות וכמובן, לבחור בתבונה את המסרק והמברשת בהם נעשה שימוש לצורך המטרה.