בלוג

למה מוצרי שיער ללא מלחים חשובים לטיפוח השיערה?

יותר ויותר אנשים מודעים לעובדה ששימוש במוצרי טיפוח המבוססים על חומרים טבעיים, הינו בריא יותר משימוש במוצרים עם רכיבים כימיים. באופן כללי, בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים שמים דגש על רכיבים מוצרי הטיפוח שהם קונים, כאשר המטרה היא להבין בדיוק במה הם משתמשים והאם השימוש באותם המוצרים עלולים להסב להם נזקים. המודעות הזאת, העלתה במידה רבה גם את הנושא של שימוש באותם מוצרי שיער ללא מלח. 

מדוע בכלל מוסיפים מלחים למוצרי השיער?


מלחים אשר ידועים גם בשם סולפטים הם חומרים אותם נהוג להוסיף ללא מעט מוצרי טיפוח שיער ובראש ובראשונה למוצרי השמפו. המלחים יוצרים למעשה את האפקט ההקצפה המוכר.
חשוב להיות מודעים לעובדה שאותם המלחים טומנים בחובם חסרונות מסוימים ובין היתר, הם נוטים לגרום לייבוש של השיער ובמקרים רבים גם ליצור תחושה של גירוי באזור הקרקפת. מהסיבה הזאת, כל אחד יכול להרוויח מהשימוש במוצרי שיער ללא מלח, יחד עם זאת, היתרונות של מוצרים אלו יהיו משמעותיים בעיקר עבור נשים אשר עברו החלקות. 

הליך החלקה לשיער


לא מעט נשים עוברות בכל פרק זמן מסוים החלקת שיער, על מנת ליהנות ממראה שיער חלק ורך ונעים למגע – כאשר, כל אחת יכולה להחליט מהי רמת ההחלקה הרצויה בעבורה. בכדי לשמור על התוצאה אשר מתקבלת לאחר ההחלקה לאורך זמן, יש להקפיד ולעשות שימוש במוצרי שיער מתאימים, אשר אחת מההמלצות המרכזיות היא להשתמש במוצרי שיער ללא מלח: שמפו ללא מלחים, מסכת שיער ללא מלחים וכן הלאה.. כמובן, שלא כדאי להסתפק רק בעובדה שמוצרי השיער הינם נטולי מלחים, אלא גם לשים דגש על איכות המוצרים, על המותג אשר עומד מאחוריהם, על הרכיבים אותם הם כוללים (אשר אמורים להיות רכיבים טבעיים ומזינים) וכמובן, על מידת ההתאמה של מוצרי השיער הנבחרים לשיער אשר עבר החלקה ולסוג השיער של המשתמשת – ברוב המקרים, מעצב השיער אשר יבצע את ההחלקה, יעניק את כל אותן ההנחיות לשמירה על ההחלקה לאורך זמן  – אותן כאמור, כדאי וחשוב ליישם.  

לסיכום, מוצרי טיפוח שיער ללא מלחים נחשבים למומלצים יותר. חשוב לזכור, שמעבר לעובדה שמלח עלול לייבש את השיער. המלחים בהם עושים שימוש במוצרים אלו, הם לרוב זולים יחסית ולעומת זאת, במוצרים אשר אינם עושים שימוש במלחים, דואגים להשתמש בחומרים טבעיים ואיכותיים יותר כמו: תמציות צמחים, וויטמינים מסוגים שונים ועוד..