בלוג

מה זה סרום לשיער ולמה הוא חשוב לטיפוח היום יומי?

שוק מוצרי טיפוח השיער הוא שוק רחב ומגוון, אשר כולל לא מעט סוגים שונים של מוצרים. אז בעוד שיש מוצרים שכולם מכירים כמו: שמפו, מסכה לשיער ומרכך, ישנם גם מוצרים אשר הרוב אולי שמעו עליהם, אך לא כולם מודעים למהותם ולשימושים שלהם ואחד מהם הוא סרום לשיער.
סרום לשיער מכיל רכיבים שהינם בעלי חשיבות גבוהה לטיפוח השיער. שימוש קבוע בסרום איכותי, יכול לקנות לשיער מראה בריא וחיוני ואף לספק לו הגנה מפני הנזקים היומיומיים השונים אליהם הוא חשוף. 

בחירת סרום לשיער


כל מי שיתחיל בחיפושים אחר סרום לשיער, עתיד לגלות מגוון רחב של מוצרים, מבית מותגים שונים. המטרה תהיה לבחור בסרום אשר נחשב לבעל איכות גבוהה וכזה אשר מותאם באופן פרטני לסוג ולמצב השיער. בהליך הבחירה יש לשים לב לרכיבים של הסרום – כאשר, במידה והסרום יכיל כמות גדולה רכיבים טבעיים בעלי תועלות לשיער, דבר זה יכול להעיד על יעילותו.
כדאי לשים לב גם למרקם של הסרום, כאשר לדוגמא, אם לסרום יש מרקם כבד יותר, או פחות יתאים לשיער שומני – וכאמור, יש לשים דגש משמעותי על התאמת הסרום למצב השיער. 
יש לשים לב, כי קיימים מוצרי סרום המיועדים למטרות שונות לדוגמא – סרום אשר מיועד לחיזוק שורש השערה, סרום המיועד לשימוש על קצוות מפוצלים וסרומים המיועדים למטרות אחרות. 
אם קיימת מטרה ספציפיות עבורה הסרום מיועד, כדאי למקד את החיפוש באותו סרום אשר יכול לענות באופן פרטני על המטרה. 


מתי משתמשים בסרום לשיער?


אז כמובן שלפני שמשתמשים בסרום לשיער חשוב לקרוא את הוראות היצרן. יחד עם זאת, ברוב המקרים סרום לשיער יהווה כמוצר המתאים הן לשימוש על שיער רטוב והן לשימוש על שיער יבש. ניתן להשתמש בסרום לפני שעושים תסרוקת כלשהי, על מנת להפוך את השיער לנוח יותר לעבודה וניתן להשתמש בסרום גם לאחר שמסיימים את הכנת התסרוקת, בכדי שיתרום לנראותה הסופית.
לסיכום, ההמלצה היא להשתמש בסרום לשיער על בסיס יומיומי וזאת הודות ליכולות שלו להגן ולשמור על השיער. 

הקפדה על שימוש נכון בסרום


בכדי ליהנות מכל התועלות הטמונות בסרום לשיער, חשוב מאוד להקפיד ולהשתמש בו בצורה הנכונה. יש להקפיד ולמרוח כמות קטנה  של סרום על 2 כפות הידיים (כמות גדולה יכולה להקנות לשיער מראה שומני) ולמרוח בעדינות על קצוות השיער (ולא על הקרקפת).