בלוג

קצוות מפוצלים, איך נפטרים מהם?

מה הם קצוות מפוצלים?


בכדי להבין מהם קצוות מפוצלים, חשוב להבין תחילה, מה גורם להיווצרותם. ובכן, השיער מורכב ממספר שכבות, כאשר, במקרים בהם השכבה אשר מגנה על השיער נחלשת, השיער נעשה יבש, מה שעלול לגורם להיווצרותם של קצוות מפוצלים.
סיבה נוספת, להיווצרותם היא כאשר השומן הטבעי של הקרקפת אינו מגיע עד לקצוות השיער.
קצוות מפוצלים, למעשה מונעים מהשיער להתארך, מכיוון שעל כל סנטימטר של שיער אשר אורך מהשורש, ישנו גם סנטימטר שבור ונפול מהקצוות. 

איך מטפלים בקצוות מפוצלים?


האור בקצה המנהרה טמון בעובדה שיש לא מעט דרכים ושיטות באמצעותן ניתן להיפטר מהקצוות המפוצלים – אשר רובן, עוברת בהליך של טיפוח השיער.
ראשית כל, ניתן למצוא לא מעט תכשירים אשר בכוחם להגן ולהזין את השיער כמו: שמפו ייעודי, מסיכת שיער וטיפות סיליקון.
חשוב לציין, כי שוק טיפוח השיער, מציע לא מעט מוצרים ייעודיים, אשר מטרתם להעניק מענה איכותי למצבים של שיער שבור, יבש או פגום – כאשר, אחד מהמוצרים שמומלץ להשתמש בהם זה שמפו ללא מלחים או מוצרי טיפוח מסוגים אחרים, שהינם עשירים בקרטין טהור.  

 

שמפו ללא מלחים סחלבים Orchid oil לרכישה מהירה לחצו כאן

ממה מומלץ להימנע?


בנוסף לפעולות בהן כדאי ומומלץ לנקוט, ישנן פעולות שחשוב להימנע מלבצע אותן כמו לדוגמא, מומלץ להפחית את השימוש בתכשירים כימיים ובמייבש שיער בנוסף, אחרי החפיפה, לא מומלץ לאסוף את השיער.

גזירת קצוות השיער


אחת הפעולות אשר בכוחן לסייע למנוע את הופעתן של קצוות מפוצלים, היא לדאוג ולספר את קצוות השיער לפחות פעם אחת בכל תקופה של כ-4 חודשים.

 

מסכה לשיער יבש סחלבים Orchid oil לרכישה מהירה לחצו כאן


הקפדה על חשיפה מבוקרת לשמש


כאמור, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם קצוות מפוצלים, עוברת בניסיונות להימנע מהן מלהופיע מלכתחילה. אחת הפעולות אשר תסייע בהשגת המטרה, היא הגנה על השיער בעת החשיפה לשמש.
מעבר לכך, בעונת הקיץ, כאשר הולכם לים או לבריכה, חשוב לקחת בחשבון כי חשיפה למלח ים או לכלור המצוי בכמויות גדולות בבריכה, מהווים כגורמים אשר עלולים לגרום להופעת קצוות מפוצלים. 

 

לא לגלגל את השיער עם האצבעות


גלגול השיער עם האצבעות, היא פעולה שבחורות ונשים רבות מבצעות לעיתים קרובות – במקרים רבים, כתוצר מהיסח דעת.
פעולה זו, עלולה לפגוע במידה רבה במבנה החיצוני של השיערה והיא גם עלולה לגרום למצב של קצוות מפוצלים ושבורים.

ככלל, הקפדה על טיפוח שיער ושימוש בתכשירי שיער איכותיים ומותאמים לסוג ומצב השיער, מהווה כבסיס להימנעות מקצוות מפוצלים וממפגעים אחרים אשר עלולים להוות את נחלת השיער.