בלוג

סיבות פוטנציאליות לנשירת שיער

איך למנוע נשירת שיער? היא שאלה נפוצה בקרב נשים וגברים הסובלים מנשירת שיער משמעותית, ובשורות הבאות ננסה להבין מה הן הסיבות המרכזיות לנשירת שיער וכיצד ניתן לטפל בבעיה. בפתח הדברים, נציין את העובדה שקיים הבדל בין נשירת שיער אצל גברים לבין נשירת שיער אצל נשים, כאשר אצל גברים הסיבה המרכזית לנשירת שיער היא על רקע גנטי ואילו אצל נשים קיימות מספר סיבות פוטנציאליות לנשירת שיער. יחד עם זאת, גם אצל נשים חשוב להבדיל בין תופעות של התקרחות או שיער דליל על רקע גנטי לבין נשירת שיער מסיבות שונות.

נשירת שיער אצל נשים – מה חשוב לדעת?

אצל נשים, בניגוד לגברים, קיימות מספר סיבות פוטנציאליות לנשירת שיער, וביניהן:

  • נשירת שיער הנובעת מפעילות יתר ו/או מצבי חוסר פעילות של בלוטות התריס
  • נשירת שיער הנובעת על רקע מצבי סטרס, לחץ, חרדה ודיכאון
  • נשירת שיער הנובעת מטראומה בעקבות מחלה, הליך ניתוחי, תאונות וכדומה
  • נשירת שיער הנובעת מתופעות לוואי של טיפולים תרופתיים ו/או טיפולים הורמונאליים
  • נשירת שיער על רקע ירידה ו/או עלייה קיצונית במשקל ו/או דיאטות מתמשכות
  • נשירת שיער כתוצאה מהפסקת גלולות נגד היריון ו/או כתוצאה מהשינויים ההורמונאליים הנלווים לתקופת ההיריון והלידה

וזאת לצד סיבות נוספות הקשורות לאופן תחזוקת השיער אצל נשים, כאשר התעסקות יתר עם השיער באופן אובססיבי ו/או חוסר טיפוח השיער מצד שני, עשויים להוביל אף הם לנשירת שיער משמעותית. כמו כן, ידוע שהחלקות שיער תדירות ומתיחת שיער לקוקו באופן יומיומי, עשויים להוביל לנשירת שיער.

נשירת שיער אצל נשים – כיצד מתמודדים?

טיפול אפקטיבי בנשירת שיער אצל נשים מחייב בירור מקדים של הסיבה המרכזית בגינה השיער נושר, כאשר הליך הבירור מומלץ שייעשה באמצעות מומחה לרפואת עור. במקביל, חשוב לעשות שימוש במוצרי טיפוח שונים המותאמים לסוג השיער. בנוסף, מומלץ לעשות שימוש במוצרי אמפולות לנשירת שיער.

אמפולות נגד נשירה – מה חשוב לדעת?

אמפולות נגד נשירה הן הגדרה כוללת להיצע הולך וגדל של מוצרי טיפוח השיער המיוצרים מחומרים טבעיים שנועדו לטפל בתופעת ההתקרחות גם אצל גברים וגם בקרב נשים כאחד. אמפולות לנשירת שיער נועדו לעודד צמיחה מחודשת של השיער הנושר באמצעות המרצת זרימת הדם בקרקפת. בנוסף, השימוש באמפולות מסייע להתחדשות התאים, משפר את צפיפות השיער ומחזק את השערה. למידע נוסף על מוצרי טיפוח לשיער למניעת נשירה לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *